Specjalistyczny dział prawny dla nowych technologii

Jesteśmy zespołem specjalistów z zakresu obsługi branży IT i wsparcia prawnego dla startupów. Kompleksowo rozwiązujemy problemy prawne, i podatkowe. Zajmujemy się kompleksowym doradztwem prawnym w zakresie prawa nowych technologii i inwestycji niepublicznych w podmioty innowacyjne. Wspieramy zarówno founderów, inwestorów prywatnych jak i fundusze Venture Capital. Obsługujemy prawnie developerów gier elektronicznych, agencje kreatywne i software house. Prowadzimy również obsługę relacji inwestorskich podmiotów notowanych na rynkach kapitałowych.

Dla naszych klientów opracowujemy holistyczne rozwiązania prawne przy udziale doradców podatkowych, rzeczników patentowych i innych ekspertów. Skupiamy się na dostarczeniu konkretnych rozwiązań, o praktycznym zastosowaniu. Usługi świadczymy w języku polskim i angielskim.

Obszary działań

Pracujemy zarówno z dużymi software house, startupami jak i dostawcami IT. Reprezentujemy zarówno twórców oprogramowania, jak i zamawiających. Tworzymy kontrakty wdrożeniowe w metodyce agile i waterfall. Zajmujemy się projektami z wielu branż nowej technologii takie jak platformy typu marketplace, projekty cloud computing, AI, MedTech. Opracowujemy kompleksowe systemy zabezpieczenia prawnego dla software house i vendorów IT. Zajmujemy się analizą i doradztwem w zakresie bezpieczeństwa obrotu prawnego i zgodnością rozwiązań technologicznych z przepisami prawa. Prowadzimy negocjacje rozwiązań umownych z podmiotami z Europy (zarówno UE jak i poza), USA i Azji.

Kluczem do naszego sukcesu jest dogłębne i praktyczne zrozumienie branży, której doradzamy. Tworzymy opracowania o dobrze przemyślanej i osadzonej w realiach konstrukcji, które wspomagają funkcjonowanie technologii. Działamy w oparciu o najnowsze metodologie zarządzania projektami, dostosowane do konkretnego projektu. Skupiamy się na dostarczaniu takiej wiedzy, która daje realne i przydatne wyniki biznesowe, ograniczając rozważania akademickie i teoretyczne.

Naszym klientom towarzyszymy na całej drodze rozwoju. Prowadzimy negocjacje term sheet i porozumień. Wspieramy w legal due diligence i prowadzimy takie badania. Zajmujemy się układaniem relacji między founderami i formalizowaniem ich. Kompleksowo przygotowujemy dokumentację transakcyjną obejmującą founders oraz investment agreement i dokumenty rejestrowe. Zapewniamy obsługę korporacyjną i prawidłową ochronę własności intelektualnej, w tym postępowania patentowe i rejestracyjne. Działamy w oparciu o optymalne rozwiązania podatkowe i dobieramy rozwiązania prawne go potrzeb klientów.

Reprezentując inwestorów prowadzimy na ich rzecz legal due diligence i przedstawiamy szczegółowy raport oceniający ryzyka prawne potencjalnej inwestycji. Pomagamy także je neutralizować i prawidłowo układać relacje inwestorskie. Prowadzimy procesu inwestycyjne od wstępnych rozmów, do wyjścia z inwestycji. Pomagamy rozwiązać problemy relacyjne w spółkach i sprawnie zabezpieczać wyjście wspólników z inwestycji.

Mamy bogate doświadczenie we współpracy z agencjami marketingowymi, interaktywnymi i public relations, Współpracujemy także z artysami, influencerami, youtuberami. Rozwiązujemy problemy prawne w zakresie przeciwdziałania nieuczciwym praktykom rynkowym i zwalczania czynów nieuczciwej konkurencji.

Obsługujemy aspekty prawne projektów fotograficznych, i filmowych. Tworzymy umowy licencyjne, z twórcami, dystrybucyjne, koprodukcyjne i podobne. Pomagamy w obsłudze kampanii foundrisingowych, poprzez przygotowanie umów sponsorskich i prowadzenie negocjacji ze sponsorami.

Wspieramy także branżę e-learningową. Doradzamy przy układaniu relacji, negacjach i konstruowaniu umów z podwykonawcami, współtwórcami. Obsługujemy prawnie eventy, szkolenia i konferencje. Mamy bogate doświadczenie w ochronie własności intelektualnej serwisów internetowych i platform szkoleniowych. Pomagamy w zarządzaniu kryzysem w przypadkach relacji konsumenckich i naruszenia praw autorskich.

Współpracujemy z podmiotami produkującymi gry komputerowe. Zapewniamy obsług prawną dla produkcji na platformy mobilne (iOS, Android), PC i konsole. Tworzymy pełne środowisko prawne dla projektów z branży, przy udziale programistów krajowych i zagranicznych. Obsługujemy prawnie kampanie crowdfoundingowe i pomagamy rozliczać podatkowo środku uzyskane w drodze crowdinvestingu. Zabezpieczamy prawnie własność intelektualną wykorzystywaną w produkcji. Regulujemy także relacje prawne z podwykonawcami i freelancerami. Opracowujemy także EULA, polityki prywatności i pozostałą dokumentację konsumencką.

Prowadzimy także obsługę prawną i podatkową dla osobowości internetowych, prowadzących kanały w mediach elektronicznych, streamerów i influencerów. Zapewniamy ochronę ich własności intelektualnej. Dostarczamy rozwiązania dla współpracy z podwykonawcami i zleceniodawcami.

Nasz zespół zapewnia klientom szczególną ochronę ochrony prawa własności intelektualnej. Zapewniamy wsparcie w zakresie praw autorskich i pokrewnych, praw własności przemysłowej, praw do baz danych, ochrony know – how oraz transferu technologii. Tworzymy różnorodne rozwiązania chroniące utwory naszych klientów w oparciu o umowy sprzedaży praw autorskich, licencji korporacyjnych, czy bardziej skomplikowanych projektów takich jak umowy dostarczania oprogramowania. Zapewniamy również ramy prawne dla dostarczania rozwiązań chmurowych. Przygotowujemy i negocjujemy kontrakty w zakresie prawa autorskiego zarówno w interesie twórców, jak i podmiotów nabywających oprogramowanie.

Tworzymy rozwiązania praktyczne, dające pełną ochronę prawną przy jednoczesnej zapewnieniu płynności biznesowej. Pracujemy w zespole przy udziale rzeczników patentowych i doradców podatkowych co zapewnia holistyczne podejście do problemu i gwarantuje wysoką jakość ochrony. Dzięki współpracy z doświadczonymi specjalistami jesteśmy w stanie zapewnić nie tylko ochronę prawnoautorską, ale również uzyskiwanie patentów na wynalazki, rejestrację znaków towarowych i wzory przemysłowe. Działmy w tym zakresie nie tylko w Polsce, ale także na terenie Unii Europejskiej i na świecie.

W związku z wejściem w życie RODO (Rozporządzenie Ogólne o Ochronie Danych Osobowych), tworzącym rewolucyjne rozwiązania prawne w dziedzinie ochrony danych osobowych zajmujemy się dostosowywaniem systemów prawnych naszych klientów do tej nowelizacji. Przygotowujemy naszych klientów do spełniania wymogów nowych przepisów z zakresu ochrony danych osobowych. Projekty z zakresu wdrażania tej regulacji stosujemy kompleksowo przy uwzględnieniu bezpieczeństwa prawnego, compliance, IT ale też rozwiązań organizacyjnych. Zalecamy zmiany w systemach elektronicznych i procedurach pracowniczych.

Wdrożenia prowadzimy w sposób praktyczny i możliwe harmonijnie łączymy je z podejściem biznesowym. Tworzymy mapy procesów przetwarzania danych, identyfikację luk w procesach biznesowych i systemach IT, wsparcie w usuwaniu luk i wdrażanie wymogów RODO. Zapewniamy sprawne i kompleksowe przystosowanie firmy do nowych regulacji. Oznacza to że nie tylko tworzymy niezbędne analizy i dokumenty, ale także szkolimy i nadzorujemy przystosowanie faktycznych zmian do zaleceń teoretycznych.

CO O NAS MÓWIĄ

Nasi Klienci

"Współpraca z Jakubem Szarmachem okazała się być strzałem w dziesiątkę jeśli chodzi o obsługę prawną, której potrzebował Lunchroom. Projekty nie są wielkie, ale potrzebujemy ich realizacji z reguły na już. Bardzo ciężko było mi znaleźć kancelarię, która była sprostać naszym wymaganiom."

Lunchroom – Marcin Racino

"Pan Mecenas obsługuje nas jako twórców technologii medycznych. Na każdym kroku wykazał się profesjonalizmem, pomimo braku wiedzy specjalistycznej z zakresu biotechnologii potrafił dopytywać o szczegóły technologii i problemy, z którymi się mierzymy. Do problemu podchodził globalnie, a nie jedynie przez pryzmat swojej profesji, dzięki czemu potrafił szybko przyjąć naszą perspektywę."

Wojciech Giżowski – Wiceprezes Zarządu Biolumo Sp. z o.o.

"Serdecznie polecam współpracę z radcą prawnym Jakubem Szarmach. Jakub od wielu lat przygotowuje dla mnie każdą umowę, nie wyobrażam sobie mojego biznesu bez jego wsparcia. Szczególnie cenię profesjonalizm usług, terminowość i odpowiedzialność."

Magdalena Pawłowska – Launch Valley Ltd

"Współpracujemy z kancelarią od samego powstania spółki. Możemy zawsze oczekiwać szybkiej reakcji i sprawnego działania, nieważne czy chodzi o późne godziny w dni robocze, czy weekendy. Świetny kontakt."

Grzegorz Kaczor – Prezes Zarządu Fachmistrz.pl

"Wiedza, doświadczenie, profesjonalne podejście do pracy, a także komunikatywność Pana Jakuba Szarmacha sprawiają, że mogę polecić go jako Radę Prawnego godnego zaufania i kompetentnego specjalistę."

Tomasz Ogrodzki – Partner w SkyConcept

TOP